fbpx

Promocja firmy i reklama produktu – Jak reklamować firmę i zdobyć klientów?

Od kiedy powstała możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dobra reklama to podstawa sukcesu każdej firmy. W dzisiejszych czasach z jednej strony mamy lepiej, ponieważ działa wiele dużych sieci reklamowych, do których mogą podłączyć się mniejsze firmy z reklamą produktu (Google, YouTube, Facebook itp.). Natomiast z drugiej strony, konkurencja jest tak olbrzymia, że ciężko jest osiągnąć satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe. Jak prowadzić skuteczny marketing firmy w tych warunkach i w jakich kanałach sprzedażowych reklama firmy w sieci jest opłacalna?

Marketing i reklama firmy w internecie – czyli jak zdobyć klientów?

W tym artykule skupiamy się tylko na reklamie firmy w internecie, ponieważ tym właśnie zajmuje się nasza agencja 🙂 Zacznijmy może od tego, czy wszystkie firmy bez wyjątku, powinny reklamować się w internecie? Naszym zdaniem, zdecydowanie nie. Wszystko zależy od kilku czynników:

  • obszar działania naszej firmy;
  • wielkość marż na produktach w ofercie;
  • wreszcie…. grupa docelowa.

Oczywiście tych czynników jest zdecydowanie więcej, ale naszym zdaniem te powyższe są najważniejsze. Gdy już otrzymamy takie podstawowe informacje, możemy zacząć zastanawiać się, czy reklama w sieci w naszym przypadku ma sens.

Czy to ma sens?

Jeśli prowadzimy kiosk ruchu w niewielkiej miejscowości lub sklep spożywczy dla lokalnej społeczności, to naszym zdaniem nie warto inwestować pieniędzy w reklamę on-line. Po prostu są biznesy, które nie są w stanie wykorzystać potencjału internetu. Nikt przecież nie będzie jechał specjalnie do Twojego kiosku, oddalonego 80km od większego miasta, tylko po to, żeby kupić gazetę i gumy do żucia, bo zobaczył reklamę w Google 🙂

Pamiętajmy jednak, że mała miejscowość nie oznacza braku sensu działalności internetowej. W niektórych przypadkach, taka reklama będzie niezwykle skuteczna. Weźmy na przykład lokalną pizzerię/club – wtedy na prawdę warto podjąć tego rodzaju działania.

W większych miastach, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przedsiębiorca, prowadzący jednoosobową działalność typu fryzjer, złota rączka, hydraulik, inwestuje w pozycjonowanie strony internetowej, reklamę w Google, a także Social Media. Tutaj w przypadku większości biznesów, warto inwestować w reklamę firmy on-line.

Na pytanie: Jak rozkręcić biznes i pozyskać klienta, często odpowiedź jest inna, dlatego warto skorzystać z darmowych konsultacji, zanim zaczniemy “pakować” pieniądze w reklamę firmy.

Jeśli w przypadku Twojej firmy reklama w internecie ma sens (jeśli nadal tego nie wiesz, to zachęcamy do skorzystania z darmowych konsultacji), należy teraz wybrać najlepsze kanały sprzedażowe, które będą odpowiednie dla Twojej firmy. Nie jesteśmy w stanie opisać każdego przypadku, (dlatego znów zachęcamy do darmowych konsultacji), więc musimy ograniczyć się tylko do przedstawienia podstawowych kanałów sprzedażowych:

Swoje produkty można reklamować za pośrednictwem:

  • Pozycjonowanie w Google – Ma sens w ok. 80% małych, średnich i dużych firm. Nie zawsze się sprawdza w przypadku lokalnych mikro przedsiębiorstw, nastawionych tylko na klientów lokalnych. Obowiązkowe działanie reklamowe, jeśli firma działa w większym mieście/cały kraj.
  • Reklama płatna w Google (PPC) – W tym modelu reklamowym płacisz tylko za konkretne kliknięcie Twojej reklamy w wyszukiwarce. Google udostępnia więcej form kreacji reklamowych i rozliczeniowych, więc tutaj również warto zasięgnąć rady u specjalisty.
  • Social Media – Wielu Przedsiębiorców myśli, że działania w SM to tylko dodawanie co jakiś czas darmowych postów na Facebooku. Ok, to również może być część marketingu firmy, tymczasem jednak ten kanał sprzedażowy możemy wykorzystać na tysiąc innych sposobów. Jeśli Twoja firma zajmuje się sprzedażą kosmetyków, suplementów, biżuterii, ubrań itp, to polecamy promować firmę na Facebooku i ewentualnie Instagramie.
  • Łączenie różnych kanałów, lejki sprzedażowe – Na początku był chaos 🙂 Później wszystko zaczyna przybierać właściwych form i zaczynamy rozpoznawać najlepsze reklamy dla naszej firmy lub konkretnego produktu. Wtedy zaczynamy budować nasz własny plan marketingowy, lejki sprzedażowe oraz automatyzacje pewnych działań. Gdy sprawdzimy ceny reklam w internecie i poznamy najlepsze kanały sprzedażowe, wówczas będzie mogli oszacować miesięczny budżet reklamowy i na dobre rozkręcić biznes 🙂

Jeśli nadal masz problemy z opracowaniem dobrego planu marketingowego dla swojej firmy to zachęcam Cię do skorzystania z darmowych konsultacji dla Przedsiębiorców. Link znajdziesz tutaj.

To nic nie kosztuje, a szybciej i skuteczniej rozwiniesz skrzydła w internecie. Wiele osób głowi się, gdzie reklamować usługi, lub jak promować sklep internetowy… Pomysłów na sukces sprzedażowy jest bardzo wiele, ale łatwo też “przepalić” budżet na mało skuteczne i nieadekwatne dla naszego biznesu formy reklamy. Agencja marketingowa pomoże Ci wybrać najlepszą z dróg, aby Twój biznes funkcjonował prężnie i zarabiał dla Ciebie coraz więcej pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *